SKF (E2) ložiská

19.10.2010 - SKF Energeticky účinné ložiská (E2)

spotrebujú o 30 až 50% menej energie oproti štandardným ložiskám SKF

logo_skf.jpg

logo_skf_e2.jpg

 

Výsledky analýzy stratového výkonu vykazujú úspory energie guľkových ložísk SKF Energy Effecient v poronaní so štandardnými ložiskami SKF. Úspora energie v porovnaní s ložiskam iných výrobcov môže byť ešte väčšia.

graf_e2.gif

 


pdf.jpg Katalóg enegeticky účinných guľkových ložísk SKF E2 (CZ).pdf

 

Snaha SKF o zníženie spotreby energie

Takmer sto rokov SKF využíva svoje technické znalosti k znižovaniu trenia a dosiahnutia efektívnejšieho chodu strojných zariadení. Veľa riešení je zameraných na ložiská, čo nie je veľmi prekvapivé, pokiaľ si uvedomíme, že SKF zaujíma popredné postavenie vo svete v ložiskovej technike.
V súčasnej dobe sa SKF zameriava na päť oblastí:

- na ložiská a ložiskovéjednotky, tesnenia, mazacie systémy, mechatroniku a služby
- v snahe dosiahnuť, aby nás energia dostala ďalej a naše zdroje vydržali dlhšie.

Výsledné energeticky účinné riešenia SKF (E2) sú navrhnuté pre priemysel, dopravu a zásobovanie obyvateľstva energiou a zahŕňajú strojné zariadenia vrátane motorov, ventilátorov, čerpadiel, prevodoviek a domácich spotrebičov, ako aj solárne kolektory, autá, lietadlá, vlaky a lode.

 

Predstavenie energeticky účinných ložísk SKF (E2)

Najnovší prielom v oblasti energetickej účinnosti predstavuje rada ložísk novej výkonnej triedy, ktorá bola zvlášť navrhnutá a vyrobená so zámerom znížiť trecí moment o 30 a viac percent v porovnaní so štandardnými ložiskami SKF, ktoré však už i tak dosahujú vysokú účinnosť. Nižšie trenie ešte viac vynikne v porovnaní s ložiskami iných výrobcov.
Energeticky účinné ložiská SKF (E2) sa vyznačujú extrémne nízkym trením a umožňujú výrobcom zariadení dosiahnuť
u svojich zariadení vyššiu energetickú účinnosť, a teda konečným užívateľom znížiť celkové náklady na vlastníctvo. Vzhľadom k tomu, že energeticky účinné ložiská sú zameniteľné so štandardnými ložiskami podľa ISO, koneční užívatelia môžu znížiť spotrebu energie súčasných zariadení náhradou bežných ložísk energeticky účinnými ložiskami.

 

skf_egl_big.jpg

Energeticky účinné guľkové ložiská SKF (E2)

Ložiská SKF E2 budú dodávané zo skladu v bežných veľkostiach a v rôznych prevedeniach, pričom najskôr budú uvedené na trh guľkové ložiská. V uloženiach, na ktoré pôsobí malé až stredne veľké zaťaženie, ako napr. elektromotory,
čerpadlá a dopravníky, umožňujú tieto ložiská s neobyčajne nízkym trením zmenšiť mechanické trenie, a teda i znížiť spotrebu energie. Vzhľadom k tomu, že ich prevádzková teplota je pri pôsobení porovnateľných zaťažení a pri porovnateľných
otáčkach menšia ako u štandardných ložísk SKF, môžu tiež prispieť
k zníženiu spotreby plastického maziva a predĺženiu životnosti strojného zariadenia.
Je treba upozorniť, že pre uloženia, ktoré majú dosiahnuť dlhšiu trvanlivosť, a na ktoré pôsobí zaťaženie vyššie než bežné, predstavujú i naďalej najvhodnejšiu voľbu ložiská SKF Explorer.


Späť na zoznam aktualít

Predajňa

mo1.jpg

Otváracie hodiny:

Po-Pia: 7:30 - 16:00

Obed: 11:30 - 12:00

   

Adresa:

Žitná 13, 010 04 Žilina
   
Telefón:

+421 41 70 70 362

+421 41 70 70 366

+421 915 488 753

+421 915 696 442

   
E-mail: predajna@kbm.sk

E-shop

cart.jpg

Pre vstup do e-shopu

kliknite na ikonku

Aktuality

čítať viac