SKF ChainLube

21.01.2013 - Nový mazací systém bez použitia tlakového vzduchu

logo_skf.jpgSKF Predstavuje nový mazací systém bez použitia tlakového vzduchu - SKF ChainLube

 

chain.jpgSpoločnosť SKF uvádza na trh nový mazací systém bez použitia tlakového vzduchu. Systém, ktorý svojou prevádzkou vylučuje kontamináciu potravín olejom a vyznačuje sa predovšetkým jednoduchou obsluhou, spoľahlivou prevádzkou, vysokou účinnosťou a presnosťou. To všetko nie len v potravinárskom a nápojovom priemysle. Systém SKF ChainLube zaisťuje presne mazanie reťazí bez nároku na pripojenie ku zdroju tlakového vzduchu. Tým znižuje riziko potenciálneho znečistenia potravín olejovou hmlou a odpareným olejom v zariadeniach s vysokou teplotou. Systém je schopný pracovať v rozmedzí teplôt od -40°C až 220°C v blízkosti trysky (v závislosti na viskozite oleja). Je vhodný k mazaniu rovnobežných reťazí s rýchlosťou nižšou ako 3 články/sekundu v aplikáciách ako sú napr. pekárenske pece, sušičky, mraziarne a dopravníky v mokrých priestoroch. 

SKF ChainLube sa skladá z objemového piestového čerpadla a riadiacej jednotky, ktorá zaisťuje dodávku presne odmeraného objemu maziva v stanovených intervaloch do každého čapu reťaze. Trysky, ktoré nie sú v kontakte s reťazou zabraňujú usadzovaniu nečistôt a opotrebeniu nanášacieho zariadenia.

Nový systém SKF ChainLube je vyrobený z nerezovych dielov. Trubky, trysky, snímače a upevňovacie prvky spolu s hygienickou dávkovacou jednotkou s krytím IP65 dokazujú, ze tento mazací systém spĺňa nároky potravinárskeho a nápojového priemyslu. Všetky diely su dodávané ako celok v jednej sade (s hmotnosťou iba 10kg) a jej inštalácia je veľmi jednoduchá.

Pre systém SKF ChainLube spoločnosť SKF dodáva reťazové oleje určené pre použitie v potravinárskom priemysle. Všetky oleje vyhovujú štandardom NSF H1.                                                                   zdroj: skf.com

 

 pdf.jpg Leták - SKF mazanie reťazí v anglickom jazyku 

basiccomo_header.jpg                                                  


Späť na zoznam aktualít

Predajňa

mo1.jpg

Otváracie hodiny:

Po-Pia: 7:30 - 16:00

Obed: 11:30 - 12:00

   

Adresa:

Žitná 13, 010 04 Žilina
   
Telefón:

+421 41 70 70 362

+421 41 70 70 366

+421 915 488 753

+421 915 696 442

   
E-mail: predajna@kbm.sk

E-shop

cart.jpg

Pre vstup do e-shopu

kliknite na ikonku

Aktuality

čítať viac